Последно ажурирање: 2026-10-13 06:31:20. Цените ги одразуваат најновите податоци за затворање и ќе продолжат да се ажурираат следниот трговски ден. Податоците за цените на акциите се преземени од Massive.
CVR ENERGY, INC. (CVI) работи во секторот PETROLEUM REFINING и е Наведено на NYSE. Акцијата моментално е по цена од $58.89, со пазарна капитализација од $5.83B и P/E сооднос од 85.83. Во изминатите 52 недели, цената се движеше од $19.62 до $61.09. Оваа страница ги опфаќа најновите пазарни перформанси, вреднувањето, ценовните трендови и информациите за компанијата.
$5.83B | |
$59.16 | |
$72.32 | |
$2.15 | |
$58.02 | |
569.33K | |
1.03M | |
85.83 | |
$61.09 | |
$19.62 | |
0.17% | |
-- |
CVR ENERGY, INC. (CVI) последен пат Затвори на $58.02 заклучно со 2026-10-12 23:59:00, непроменето од претходното затворање од $58.02.
За време на најновата редовна трговска сесија, CVI се тргуваше помеѓу $2.15 и $72.32, со обем од 569.33K акции. Цената на затворање беше близу до горниот крај и близу горната граница на својот 52-неделен опсег.
Во изминатите седум дена, CVR ENERGY, INC. (CVI) се помести од $54.83 на $58.89, што претставува добивка од 7.40% ($4.06).
Акцијата се тргуваше помеѓу $52.84 и $61.09 во текот на периодот. Најновата цена е близу до горниот крај од опсегот за 7 дена, што укажува на силен нагорен.
Просечниот дневен обем беше 764.86 thousand акции, Долу во споредба со претходниот седумдневен период, што укажува на пониско трговска активност.
Позиција во опсег: 94.7%
CVI моментално се тргува по $58.89, што го става на 94.7% од патот од неговото 52-неделно најниско ниво од $19.62 до неговото 52-неделно највисоко ниво од $61.09. Овој процент ја одразува релативната позиција на акцијата во рамките на нејзиниот 52-неделен опсег на тргување, а не нејзината вреднување или идни перформанси.
CVR Energy Inc е холдингова компанија која се занимава со рафинирање на нафта и производство на азотни ѓубрива преку своите подружници. Подружниците вклучуваат неколку комплексни рафинерии за сурова нафта со целосно коксификација, како и систем за собирање сурова нафта, цевководи, резервоари за складирање, како и маркетинг и снабдување. Рафинериите на компанијата можат да преработуваат мешавини од различни видови сурова нафта, од тешка кисела до лесна слатка сурова нафта. Суровата нафта за рафинериите на CVR се обезбедува преку нејзиниот целосно сопствен систем за собирање и цевковод. Од своите рафинерии, CVR ги снабдува клиентите со производи преку камиони-танкери директно до клиентите кои се лоцирани во непосредна географска близина, како и до клиентите на терминалите за промет. Клиентите на компанијата вклучуваат трговци на мало, железнички компании и земјоделски задруги.
| Индустрија | PETROLEUM REFINING |
| Вработени | 1532 |
| Берза | NYSE |
| Веб-страница на компанијата |
Подобните инвеститори може да купат вистински акции на CVR ENERGY, INC. (CVI) преку MEXC RealStocks. Следете ги овие три чекори за да отворите сметка RealStocks, да префрлите USDT и да поставите налог за американски акции.